DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi ile Avrupa´da Staj Yaptılar

Mesleki Eğitim Öğrencilerimiz Erasmus+ Projesi ile Avrupa´da Staj Yaptılar

Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye  Ulusal Ajans tarafından  yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi?nin ?ABS Fren Sistemlerinin Bakımı ve Onarımı Stajı? projesi ile ÇEKYA Prag şehrinde stajlarını tamamlayan öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.

 

Ziyarette Okul Müdürü İbrahim Ertan Aktaş, Motor Teknolojisi Öğretmeni Tefik Karataş, öğrenciler Suavi Can Türkmen, Enver Güldem, Berkay Topcu, Ramazan Emir Öz, Emrah Miran, İbrahim Görkem İbiş, İsa Berhan Kocabaşcı, Remzi Batuhan Yağcı, Kerim Turan ve Ahmet Umul hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında ?AB Erasmus+ projesi kapsamında mesleki eğitim öğrencilerimiz Çekya?nın Prag şehrinde bulunan Stretni Skola Automobilni a İnformatiky Meslek Lisesinde staj eğitimi aldılar. Skoda Otomobil Fabrikasına ziyaret ve inceleme gezileri yapma şansı buldular. Çekya Prag şehrinde yaptıkları staj öğrencilerimizin geleceği ve mesleki gelişimleri açısından çok önem arz ediyor. Başta okul müdürümüz olmak üzere öğretmenlerimizi hazırlamış oldukları projeden dolayı kutluyorum. Meslek eğitime büyük önem veriyoruz. Bundan sonraki süreçte bu ve buna benzer projelerimizde artış olacak. Bu tarz etkinliklerle mesleki eğitim alan öğrencilerimiz aldıkları eğitimlerin öneminin daha da çok farkında oluyorlar. Projenin ikinci etkinliği ile okulumuz haziran ayı içerisinde Romanya?nın Bükreş şehrine gidecekler? dedi.

 

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz günün anısına öğrencilere hediye verdi.

 

09-05-201909-05-201909-05-201909-05-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.