DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Okulları Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Mesleki Eğitim Okulları Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

İlimiz mesleki eğitim veren okul-kurum müdürleri ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı mesleki eğitimi değerlendirme toplantısı yapıldı

 

 

Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt ile mesleki eğitim veren okul müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında "Ülkemizin geleceği için  mesleki eğitim büyük önem taşımaktadır. Denizli olarak mesleki eğitim alan çocuklarımızı alanların da en iyisi olarak yetiştirmeliyiz. Bu bağlamda siz değerli müdürlerimize ve öğretmenlerimize önemli görevler düşüyor. Mesleki eğitime yönlendirme ortaokul çağlarında başlıyor. Meslek liselerimiz öğrencilerimizin kendi yeteneklerini ve ilgilerini keşfetmelerine yardımcı olma adına ortaokul birinci sınıftan itibaren meslek tanıtımlarını başlamaktadırlar.

 

Bakanlığımızın 2023 Vizyonunda mesleki eğitimde 7 ana hedef ve 33 alt başlık bulunmaktadır. Ülkemizdeki mesleki eğitimin gelişmesine en büyük ışık 2023 Vizyonumuzda vardır.

 

Meslek Liselerinin cazibesinin artırılmasındaki faktörlerden biri de Döner Sermayeli okullardır. İlimizde 11 meslek lisemizde Döner Sermaye işletmesi bulunmaktadır. Döner Sermaye işletmelerimiz ekonomiye yaptıkları katkıların yanı sıra öğrencilerimizin okul hayatlarında iş deneyimi ve tecrübesi kazanmalarına da fırsat tanımaktadır.

 

Mesleki Eğitim veren okullarımızda geçmiş yıllarda başlattığımız mezun takip çalışmalarımız devam etmektedir. Mesleki eğitim alan öğrencilerimizin meslekleri ile ilgili iş kollarına yönlendirilmesi ve kendilerini bu alanlarda geliştirmelerinin sağlanması açısından mezun takibi önem arz etmektedir.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un konuşmasının bititiminde Şube Müdürü Ramazan Kayayurt  2023 eğitim vizyonu hakkında yapılacak işlerin genel değerlendirmesini yaptı. Sektörle yapılan işbirliği protokollerinin güncellenerek yeni eğitim öğretim yılı için yenileneceğini belirtti.

 

Pamukkale Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Muhammet Oğur, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Akkaya, Merkezefendi Necla Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Şenol Çağlayan'da 2023 eğitim vizyonu kapsamında okullarında yapılan çalışmaları sundular.

 

21-08-201921-08-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.