DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde Markalaşma Atağında İkinci Tasarım Tescil Belgesi Alındı

Mesleki Eğitimde Markalaşma Atağında İkinci Tasarım Tescil Belgesi Alındı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019 yılında Meslek Liseleri Markalaşıyor projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla, il genelindeki mesleki eğitim okulları tarafından geçtiğimiz günlerde bir ürün için Tasarım Tescil Belgesi ve bir ürün için de Marka Patent'i alınmıştı.  

 

2019 yılında hayata geçirilen markalaşma, inovatif girişimcilik çalışmalarında alınan patent ve tescil belgelerine bir yenisi daha eklendi.

 

Son olarak Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından  tasarlanan maske ile siperliğin bir arada olduğu, genişliği renkli lastik ve cırt cırt bantla ayarlanabilen tasarım, Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillendi.

 

Okullarımızın markalaşma hedefleri devam ederken, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, Bakanlığımızca büyük önem verilen eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin harfiyen uygulanması için çalışmalarımız da büyük gayretlerle sürmektedir. Bu doğrultuda Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi, 2023 Vizyonunun ana gerekliliklerinden biri olan eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması noktasında faaliyet haritamızı daha sağlıklı bir şekilde çizmemizi sağlamıştır.

 

İlimizde mesleki eğitim alanında ikinci  "Tasarım Tescil Belgesi" alan Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesinin başarısı ve  Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'ne dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Okulumuz pandemi sürecinde ortaya çıkan öncelikli ihtiyaçların kullanımında kolaylık ve pratikliği öne çıkaran bir tasarım yaptı. Yaptıkları tasarımla sağlık sektöründen tutun günlük yaşantımızda da halkımızın rahatlıkla kullanabilceği bir ürün ortaya çıkardılar. Yaptıkları tasarım ile Türk Patent Kurumu'ndan tescil belgesi almaya hak kazanan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Meslek liselerimizin her biri elimizde bulunan ayrı bir değer. Mesleki eğitim her devirde altın değerindedir.

 

Bakanlığımızca sürdürülen Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi sayesinde de, meslek liselerimizin markalaşma serüvenine ek olarak nitelik anlamında da bir dönüşüm gerçekleştirmiş olacağız.  Şuna yürekten inanıyorum ki; mesleki eğitim okullarımızdaki her bir öğretmenimiz ve öğrencimiz ülke sanayimizin lokomotifidir." dedi.

 

25-03-202125-03-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.