DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran İlimizi Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran İlimizi Ziyaret Etti

Bir dizi ziyaret ve açılışlar için İlimize gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ilk olarak Valiliğimizi ziyaret etti. Ziyarette ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzalayan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran daha sonra Valimiz Hasan Karahan'ı makamında ziyaret etti.

Valimiz Hasan Karahan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'a Yatağan Kılıcı hediye etti.

Valilik ziyaretinin ardından, Pamukkale Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu, Valimiz Hasan Karahan, 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Düzenlenen törene; Valimiz Hasan Karahan, 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran,Denizli Millet Vekili Ahmet Yıldız,Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında "Sayın Valim, Sayın Bakanım, önceki dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız, milletvekilim, büyükşehir belediye başkanım, ilçe kaymakamlarımız, Pamukkale belediye başkanımız, daire müdürlerimiz, sevgili öğretmen arkadaşlarım ve kıymetli öğrenciler. Bugün Denizlililer olarak bir bayram, bir sevinç yaşıyoruz. Sayın Bakanımız, eğitimde marka şehir olan Denizli'mize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bugün Denizli'mizin en eski ve köklü okullarından biri olan TEV Anadolu Lisesi'nin bahçesinde böyle güzel bir pansiyonun açılışı için buradayız. Denizli 15 bin öğretmenimizle 808'i okul olmak üzere 1136 kurumumuzla eğitimde marka şehir olmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Her şeyden öte Denizli bir hayırseverler şehri. Denizli'miz her alanda yardımseverler şehri. Gerek hayırseverlerimizle gerek sivil toplum örgütlerimizle ve yerel yöneticilerimizle birlikte bugüne kadar başta Sayın Valimiz ve Sayın milletvekillerimizle birlikte çok güzel okullar ve eğitim alanında çok güzel yatırımlara imza attık. Bunun için Denizlililer olarak gururluyuz. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında en önde giden illerden biri olmak için çok çaba sarf ediyoruz. 2023 eğitim vizyonunun kapsamı açıklandığında bizler de çok heyecanlandık. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle son derece mutlu ve huzurluyuz. Bunların meyvelerini almaya başladık. İnşallah önümüzdeki süreçte de Bakanlığımızın destekleriyle Denizli'de eğitim alanında daha güzel noktalara geleceğiz. Gerek LGS'de gerek YKS'de gerekse diğer alanlarda ön sıralarda yer alıyoruz. Bunun da mimari tabii ki öğretmenlerimiz, anne babalar ve sevgili öğrencilerimizdir. Şehrimize hoş geldiniz diyor ve kurumum adına en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; "Güzel, hayırlı bir iş için bir araya geldik. 4 tane bu kalitede bu vasıflarda pansiyonu 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sema Hanım ve daha sonraki Bakanlarımızın da sağladığı imkânlarla ve Kaymakamlarımızın ihalesini yaparak ufak tefek eksiklikler de olsa tamamladık. Hayırlı olmasını diliyorum. Denizli bir dünya şehri artık. Dünya ile rekabet edebilen 180 ülkeye ihracat yapabilen Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri. Bunun sebebi de Denizli'nin eğitimde ulaştığı kalitedir. Denizli ilköğretim ve ortaöğretimde zirveyi bırakmayan bir şehir. Bu başarıyı korumak için de 7'den 77'ye bütün hemşerilerimiz eğitime destek veriyor. Bu destek sürüyor, çünkü bunun bereketini ve sonucunu gördük. Denizli bugün bu vasıflarda bir şehir ise bu eğitimin kalitesi ve ulaştığı seviye borçludur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"Veren el alan elden üstündür" diyerek sözlerine başlayan Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Safran konuşmasında "Denizli'de olmaktan, bu güzel ve anlamlı hayır işini açmaktan dolayı son derece mutluyum. Sayın Bakanımız ve Bakanlığım adına hepinize en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Eğitimin amacı ülkenin geleceğini tasarlamaktır. Biz bu tasarımı yaparken bu tasarımı gerçekleştirecek olanlar da siz sevgili öğlencilerimizsiniz. Bir abi, bir öğretmen ve bir öğretim üyesi olarak söylüyorum; tam 10 yaşında böyle bir yurtta başladım eğitime. 21 yaşına kadar böyle yerlerde okudum. Bu yuvaların gerçekten ne anlam ifade ettiğini en iyi bilenlerden biriyim. Allah razı olsun, Türkiye'deki hayırsever kültürü bu tür şeylerin yapılmasına öncülük ediyor. Devletimiz de gerçekten buralara çok emek veriyor. Bu şekilde bu yatırımları yapıyoruz. Buralardan yetişecek olan insanlara güvenimiz olduğu için, bu ülkenin kalkınmasında bu insanların çok emeği olacağına inandığımız için, çok nitelikli öğrencilerin buralardan çıkarak bu ülkeyi yönetmeye aday olduklarını bildiğimiz için siz de buraların kıymetini bilin. Aslında buralarda eğitim öğretimin dışında insanlığı, kardeşliği, devletin şefkatli elini ve iyi vatandaş olmanın vasıflarını da öğreneceksiniz. Bugün bizlerde birtakım değerler varsa; bu kurumlardan aldığımız değerlerin bizleri bu şekle getirdiğini bilin. Tüm bunlar için kıymetini bilmenizi istiyorum. Sayın Milli Eğitim Müdürümüz hayallerinizin olduğunu söyledi. Biz milli eğitim bakanlığı olarak sınavlı okul sayısını düşürmek ve aslında sınavları ortadan kaldırmak için mücadele veriyoruz. Denizli çok şanslı bir şehir. Burada yaşayan esnaf, işçi, bürokrat, öğretmen ve öğrenciler? Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri, OECD rakamlarında sınıf ortalamaları %20 iken buralarda %13'lere düşüyor. Türkiye'nin 81 vilayeti içerisinde şanslı iki üç vilayet varsa bir tanesi de Denizli'dir. Bunun kıymetini hepimizin bilmesi lazım. Bizim, sizlerden, beklentimiz ilk üç ya da ilk beşe girmeniz değil. Türkiye'nin en tepesinde olmayı hedefleyin. Bu durum öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve öğrencilerimiz için de geçerlidir.

Yurtlarımızın yer tahsisinden başlayarak karar verme süreçlerinde, taşında, toprağında ve işçiliğinde emeği olan herkese, yüce devletimize, milletimize ve bu işlerde emeği geçenlere Bakanlığım adına en derin şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. Türkiye'de hala yaşayan bir hayırsever kültürü var. Bu kültür inşallah biraz daha fazla bir şekilde ve başka illerimizde devam eder. Eğitime, insanlığa ve geleceğe katkı ancak bu şekilde olur" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Denizli Valisi Hasan Karahan, 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız ile diğer protokol üyeleri tarafından öğrenci pansiyonunun açılış kurdelesi kesildi Açılış töreninin ardından protokol üyeleri pansiyonu gezerek yetkililerden pansiyon hakkında bilgiler aldı.

Son olarak yapımı tamamlanan Merkezefendi Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonuna geçen Denizli Valisi Hasan Karahan, 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile beraberindeki heyet kurdele keserek pansiyon açılışını gerçekleştirdi. Kurdele kesimi sonrası pansiyon binasını gezen protokol üyeleri pansiyon hakkında okul yetkililerinden bilgiler aldı. Ziyaret sonunda okul öğrencileri tarafından hazırlanmış Denizli iline özgü hediyeler 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dr. Sema Ramazanoğlu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ve Denizli Valisi Hasan Karahan'a takdim edildi.

Pamukkale Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu 188 kişi kapasiteli (bodrum+zemin+3 kat) olarak Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 10.07.2019 tarihli makam onayı ile açılmıştır. 

Merkezefendi Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu, 200 kişi kapasiteli (bodrum+zemin+3 kat) olarak Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 04.09.2019 tarih ve 15941845 sayılı makam onayı ile açılmıştır. 

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.