DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Kalpler Can Dostlarımız İçin Atıyor Projesi İmzalandı

Minik Kalpler Can Dostlarımız İçin Atıyor Projesi İmzalandı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde anlamlı bir protokol imzalandı.

 

Gerçekleştirilen protokolle "Minik Kalpler Can Dostlarımız İçin Atıyor" projesi kapsamında gönüllü 67 okula köpek kulübesi ile bakımını üstlenecekleri minik dostları hediye edildi.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nda yapılan imza törenine Denizli Valisi Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Seval Gebeş, Serhat Akbulut, Ömer Faruk Özer, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Hamdi Akan, hayvanseverler,davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan törenin açılış konuşmasında Denizli'de sokak hayvanlarını koruma adına birçok başarılı proje gerçekleştirdiklerini söyledi. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokolünü imzaladıkları "Minik Kalpler Can Dostlarımız İçin Atıyor" projesini önemsediklerini kaydeden Başkan Zolan, minik dostların okullara hediye edilmesiyle birlikte çocukların hayvanları daha yakından tanıyarak, birlikte yaşam kültürünün gelişeceğine dikkat çekti.

 

Denizli Valisi Ali Fuat Atik konuşmasında Denizli'de göreve geldiğinde ilk ziyaret ettiği yerin bu tesis olduğunu belirterek, "Denizli ile ilgili internette araştırma yapmıştım. Bu merkezi görmüş ve gurur duymuştum. Sokak hayvanlarına böyle bir ev sahipliği yapan bir belediyenin varlığı ve böyle bir belediye ile çalışacak olmanın mutluluğunu yaşamıştım. Sayın Başkanım böyle bir tesisi Denizlimize kazandırdığınız için şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Türkiye'de bu tesisimizin eşi benzeri var mı bilmiyorum ama Denizlimizde olması ayrı bir gurur vesilesi" dedi.

 

Konuşmasının devamında öğrencilere seslenen Denizli Valisi Ali Fuat Atik, "Başkan amcanızla birlikte birazdan size kulübeleri vereceğiz. Orada hayvanlarla iletişime geçmenizi, duygusal bağ kurmanızı istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanıma ve çok değerli ekibine bu tesiste yürütmüş olduğu faaliyet için sonsuz teşekkür ediyorum. Çok büyük bir hayır işliyorsunuz. Onlar bize emanet, onlar canlılar ve bizden farkları yok. Bu emanete sahip çıkacağız" dedi.

 

Protokol imza töreninin ardından programa katılan okullara köpek kulübeleri ve bakımını üstlenecekleri minik dostları verildi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.