DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilerimizin Uyum Eğitimleri En Güvenli Alanlar Olan Okullarımızda Başladı

Minik Öğrencilerimizin Uyum Eğitimleri En Güvenli Alanlar Olan Okullarımızda Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı hazırlıklarında sona gelinmesinin ardından yeni eğitim öğretim yılının ilk evresi olan Uyum Eğitimleri 1 Eylül itibariyle başladı.

Okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıf öğrencilerini kapsayan Uyum Eğitimleri, Milli Eğitim Bakanlığınca 1-3 Eylül tarihleri arasında planlanmış olup 3 gün boyunca minik öğrencilerimiz, okullarına alışma süreçlerini, hazırlanan çeşitli etkinliklerle devam ettirecekler. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin gözetiminde, salgın koşullarına uyarak sanatsal ve sportif etkinliklerle eğitim ortamlarını tanıyacaklar.

İlimizde de, 6 Eylül tarihi itibariyle her kademeden tüm öğrencilerimizin katılımıyla yüz yüze olarak başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesinde, minik öğrencilerimiz okullarına kavuştular. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, miniklerimizin heyecanına ortak olmak için 23 Nisan Mehmet-Eşe Akman Anaokulunu ziyaret etti. Ziyarette miniklerimizi sınıflarında ve etkinlik alanlarında ziyaret ederek gülümsemelerine ortak olan Müdür Ekici, konuşmasında; "Bugün çok heyecanlıyız çünkü okullarımızda uyum eğitimi başladı. Şu ana kadar okullarımızda hijyen ile ilgili tüm tedbirleri aldık. Maske, dezenfektan ve hijyen ürünleriyle ilgili çalışmalarımız tamamlandı. 2021-2022 eğitim öğretim yılına Denizli'deki tüm okullarımıza "Okulum Temiz" belgesini kazandırarak başladık. 6 Eylül itibariyle de tüm kademelerde okullarımız açılmış olacak.

Salgın sona erene kadar, aldığımız tedbirlerle beraber, bununla yaşamayı öğreneceğiz. Eğitim öğretimin aksamaması için okullarımızda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm eğitim paydaşlarımızla üzerimize düşeni büyük bir gayretle yapacağız.

Başta Sayın Bakanımız olmak üzere; Sayın Valimizin destekleri, tüm kamu kurum ve kuruşları, sivil toplum örgütleriyle iş birliği içerisinde hareket ederek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Okullarımızda öğrencilerimizin gülümsemesi ve zil seslerinin hiç kesilmemesi, İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan coşkuyla söylenmesi en büyük temennimizdir.

Bugün de Mehmet-Eşe Akman Anaokulunda öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. Uyum haftasının ilk günü öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz bu heyecanı paylaşıyorlar.

Velilerimiz gönül rahatlığıyla öğrencilerini okullarımıza gönderebilirler. En ufak şüpheleri dahi olmasın; çünkü En Güvenli Yer okullarımız." dedi.

Okul Öncesi ve 1. Sınıf öğrencilerimizin uyum eğitimlerini tamamlamasının ardından ilimizde, 6 Eylül Pazartesi günü 797 okulda, 14.834 öğretmen ve 183.757 öğrenci ile yüz yüze eğitim başlayacak. Bu kapsamda; bu yıl ilimizde öğrencilerimizin kullanımına sunmak üzere; 1.674.121 adet kitap İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 5 Kitap Dağıtım Noktası vasıtasıyla tüm ilçelerimize ulaştırılmış durumda.

01-09-202101-09-202101-09-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.