DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulunu Ziyaret Etti

Müdürümüz Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulunu Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi kapsamında olan Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulunu ziyaret etti.

 

Ziyarette okul bahçesinde öğrencilerle birlikte etkinliklere katılan Müdür Ekici,  Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında okul yöneticilerinden bilgiler aldı.

 

Okul öğrencilerinden Mert, Ayliz ve Poyraz okul bahçesinde çevreyi temiz tutma adına yaptıkları faaliyetleri Müdür Ekici ile paylaştılar. Müdür Ekici, öğrencilerimiz yaptığı önemli etkinliklerle hem çevremizin temiz kalmasını sağlıyorlar hemde çevre bilinci oluşturarak sıfır atık kapsamında birer çevre elçisi oluyorlar diyerek öğrencileri yaptıkları anlamlı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

 

Ara tatil sonrası okullarımızda yüz yüze eğitime yeniden başlandığını belirten Müdür Ekici "Salgın sürecinde okullarımızda sağlık ve hijyen açısından en üst düzeyde tedbirlerimizi alarak 6 Eylül 2021 tarinde tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitime geçtik. Bugüne kadar eğitim-öğretim çalışmalarımız çok başarılı bir şekilde devam ediyor. Sınıflarımızda öğrencilerimiz bilim kurulu kararları kapsamındaki tedbirlere uygun bir şekilde eğitimlerine devam ediyorlar. Okullarımız öğrencileri olduğunda rengarenk ve içi çocuk cıvıltıları ile dolu neşeli alanlar haline geliyor. Bizler okullarımızın bu halini çok seviyor ve çocuklarımızla birlikte hayat neşemiz daha da artıyor" dedi.

 

Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi kapsamında ilimiz 19 ilçesinden birer okulumuzda öğrencilerimizde çevre bilincinin oluşmasına yönelik çalışmalara başlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında "Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulumuzda bu okullarımızdan birisi. Okulumuz güneş panelleri oluşturarak temiz enerji üreten bir yer haline gelecek. Su tasarrufu açısından sensörlü musluklar kurulacak. Aynı zamanda yağmur sularını biriktirme adına sistem kurarak, okul bahçesinde yaşayan bitkilerin sulanması sağlanacak. Tüm bunlarla öğrencilerimiz küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci ile yetişecekler" dedi.

 

Okulun 3-N sınıfı ziyaret eden Müdür Ekici, bugün doğum günü olan sınıf öğrencilerinden Kaan Mola'ya sürpriz bir doğum günü kutlaması yaptı.  İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, doğum günü sürprizi karşınında çok mutlu olan Kaan ile birlikte doğum günü pastasını keserek mutlu yıllar diledi.

 

22-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-2022

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.