DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Süleyman Ekici'nin Ramazan Bayramı Mesajı

Müdürümüz Süleyman Ekici'nin Ramazan Bayramı Mesajı

On bir ayın sultanı Ramazan ayını idrak etmenin mutluluğunu yaşayarak Ramazan Bayramı'na ulaşmış bulunmaktayız. Ramazan Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

Bayramlar, hayatımızdaki en müstesna günlerdir. Her bayram mutluluklarımızı paylaşmamıza, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularımızı güçlendirmemize ve insanlarla kaynaşmamıza vesile olur. Manevi hayatımızın sevinç kaynağı olan bayramlar sayesinde gönlümüzdeki sevgi ve saygıyı huzurla paylaşırız.

 

Bayramlar bizler için en özel günlerdir. Bu özel günler, hayata daha anlamlı bakmamızı sağlar. Kırgınlıklar ve dargınlıkları zihnimizden söküp atarız. Yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla hareket ederiz. Milletimizin en güzel hasletlerinden olan yardımlaşma, ihtiyacı olanın yanında olma ve gelenek göreneklere bağlılık anlayışı bayram günlerinde neşe ve sevinç duygularıyla bütünleşir. Bayram ziyaretlerindeki tebessümlerimiz, bu bütünleşmeyi ortak bir paydada buluşturduğumuzu bizlere gösterir.

 

Bizler, bugün bir güzel bayramı daha huzur içinde idrak etmekteyiz. Ancak bugün ülkemizde huzur içinde yaşayabilmemizi, kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle;  öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin, Denizlili hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.