DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Müdürümüzün 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Bugün İstiklâl Marşı'nın millî marşımız olarak kabulünün 101. yıldönümünü kutluyoruz. İstiklâl Marşı'mız vatan, millet, bayrak ve bağımsızlık duygumuzun ilmik ilmik dokunduğu eşsiz bir şaheserdir.

 

Her bir dizesine milletimizin kahramanlık, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret ve bayrak sevgisi gibi yüksek faziletlerinin yansıdığı İstiklâl Marşı'mız, şanlı bayrağımızın vatan topraklarımızda dalgalanışının güvencesidir.

 

İstiklâl Marşı, Türk milletinin eşsiz bağımsızlık destanıdır. Bu büyük destanın şairi Mehmet Âkif Ersoy, kurtuluş mücadelemizin ruhunu İstiklâl Marşı'mızın her dizesine yansıtmıştır.

 

Millî birlik ve beraberlik duygumuz, bağımsızlığa olan tutkumuz ve bayrak sevgimiz İstiklâl Marşı'mızla ifadesini bulmuştur. Bizler büyük bir şair ve fikir insanı olan Mehmet Âkif'in duygu ve düşünce dünyasını iyi okumalıyız. Ülkemizi Âkif'in yüksek ahlakını, kişiliğini, vatan, millet ve bayrak sevgisini örnek alarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmalıyız. Her zaman Çanakkale'de, Sakarya'da ve Dumlupınar'da düşmana geçit vermeyen ecdadın torunları olduğumuzu unutmamalıyız. Daima aynı azim, inanç, iman ve kararlılıkla çalışmalıyız. İlim ve fende olduğu gibi millî ve manevi değerlerimizi hayatımızın her safhasında benliğimize işlemeliyiz.

 

İstiklâl Marşı'nın kabulünün 101. yıldönümünde Mehmet Âkif Ersoy'a en içten dileklerimle şükranlarımı sunuyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.