DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Milli Eğitim Ailesi;
Müdürümüzün 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Milli Eğitim Ailesi;

 

Bilindiği gibi 2014-2015 ders yılı 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacaktır.

 

 Öğrencilerin istekle ve özleyerek okula dönmeleri ve bunu sağlamak kuşkusuz biz eğitimcilerin görevidir.

 

İlimizde Okulöncesi, İlköğretim, Ortaöğretim, Örgün ve yaygın eğitimiyle yaklaşık 12993 eğitimcimiz ve 181360 öğrencimiz ders başı yapacaktır.  

 

Değerli öğretmen arkadaşlarım, 


           Öğrenciler tanınan her türlü imkânlar ölçüsünde kendilerini ifade ederler. Kendisini ifade etmek özgüvenle mümkündür. Öğretmen, öğrencilerin sınırları çizilmiş hataları yapmalarına hoşgörü ile bakmalıdır. Zaman zaman hataların yapılması doğal karşılanmalı ve bu fırsat bilinerek öğretmen yol gösterici görevini yerine getirmelidir. Hatalardan ötürü azarlama, küçük düşürücü davranışlar özgüvenin kaybolmasına neden olabilir. 

 

 Size emanet edilen çocuklarımızın vatan, millet, bayrak ve Atatürk sevgisini her şeyin üzerinde tutabilmeleri yönünde gereken gayreti göstereceğinizi biliyor ve size güveniyorum.

 

Saygıdeğer Veliler;

 

Devletimizin, öğretmenlerimizin ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir.

 

Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarımızı, öğretmenlerimizi ziyaret edin, Öğrencinizle ilgili olun. Olası sorunlarınıza birlikte çözümler üretelim. Çocuklarınızdan sevgiyi ve şefkati eksik etmeyin. Şefkat eksikliği hisseden çocuğunuzun başarılı olmasını bekleyemezsiniz.

 

Sevgili Öğrenciler

 

Teknolojik ve özellikle iletişim alanlarındaki gelişmelerin sınır tanımayan gücü değişimi zorunlu kılmakta ve her alanda köklü değişimlerin sebebi olmaktadır.

 

Bu hızlı değişim çağında uzak görüşlü hedeflerden yoksun kalmak, yok olmakla eş anlamlıdır. Hepinizin bildiği gibi Türk milletinin dünyadaki hedefi “Çağdaş Uygarlık Düzeyini Aşmak” tır. Çok çalışarak, özveri göstererek, dünyadaki gelişmeleri, yenilikleri ve teknolojiyi takip ederek, örnek bir biçimde yerinizi alacaksınız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz.

 

Bu duygularla tüm velilerimizin, yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve personelimin 2014-2015 eğitim-öğretim yılını kutlar, başarılı, hayırlı ve uğurlu geçmesini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.