DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı

Müdürümüzün Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı

Kıymetli meslektaşlarım, değerli öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimiz; 26 Haziran 2021 Cumartesi günü TYT (Temel Yeterlilik Testi) Sınavına 11.206 onikinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 25.062, 27 Haziran 2021 Pazar günü AYT (Alan Yeterlilik Test) Sınavına 18.888, 27 Haziran 2021 Pazar günü YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavına 1.502 aday girecektir. 

Temel eğitim ve ortaöğretim kademelerinde akademik, sosyal, duygusal gelişimlerinde yanlarında olduğumuz ve yarınlara hazırladığımız öğrencilerimizi yükseköğretim kurumlarına uğurlayacağız. Salgın hastalık nedeniyle zorlandığımız ancak hiçbir zaman umudumuzu yitirmediğimiz günlerin ardından kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmasıyla tekrar normallerimize dönebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerimiz salgın hastalığın gölgesi altında Yüksek Öğretim Kurumları sınavına girecekler.

Kıymetli meslektaşlarım; salgın hastalık süreci bize bir kez daha gösterdi ki akademik becerilerin yanında yaşam becerilerine de sahip olmak öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak açısından oldukça önemli bir rol oynamaktadır.  Bu kapsamda okula ilk adım attıkları andan itibaren eğitim hayatları boyunca öğrencilerimizi akademik, zihinsel, sosyal, fiziksel, kişisel, duygusal alanlarda Yüksek Öğretim'e en iyi şekilde hazırladık. Özverili çalışmalarınız sayesinde öğrencilerimizi mezun olduktan sonraki hayatlarında daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum.

Saygıdeğer velilerimiz; her yönden sağlıklı bireylerin yetişmesi ancak sağlıklı ailelerde mümkün olabilmektedir. Eğitim-öğretim çalışmalarının etkili olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri de ailedir. Siz anne-babalarında bu bilinçle hareket ederek eğitim öğretim çalışmalarında öğrencilerimize destek olduğunuza inanıyorum. Sınava günler kala bu desteğinizin devam etmesi öğrencilerimizin kaygı düzeylerini kontrol etmelerine yardımcı olacağı gibi sınavdaki performanslarına da olumlu yansıyacaktır. Çocuklarımız hedeflerine ulaşmak için önemli bir yol ayrımından geçerek yüksek öğretim kurumlarına devam edecekler. Bugüne kadar verdiğiniz desteğin sınav sürecinde de devam etmesiyle öğrencilerimiz hedeflerine ulaşacaklar. 

Değerli öğrencilerimiz; geçen yıl olduğu gibi bu yılda sınavın sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine yönelik bütün tedbirler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı tarafından alındı. Daha önceki sınavları güvenli ve sağlıklı bir şekilde tamamladığımız gibi yüksek öğretim kurumları sınavlarının da güvenli ve sağlıklı bir şekilde tamamlanacağına inanıyorum. Okulun ilk başladığınız andan itibaren mezun olana kadar eğitim öğretim hayatınızı en iyi şekilde geçirdiniz. Yoğun geçen çalışma, hazırlık ve öğrenme dönemlerinin ardından emeklerinizin karşılığını alacağınız ve geleceğinize yön vereceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz sınav gününden önce sınava gireceğiniz sınav salonunu ziyaret etmeniz ve sınav günü sınava gireceğiniz binanın kapısında sınav saatinden en az 1saat önce hazır bulunmanız faydanıza olacaktır. 

Tüm öğrencilerimize yapılacak olan sınavlarda hedeflerine ulaşabilmeleri temennisiyle başarılar dilerim...

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.