DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Masal Dinleyerek Hayatı Öğrenecekler

Öğrenciler Masal Dinleyerek Hayatı Öğrenecekler

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Ahmet Çalışkan Anaokulu Öğretmeni ve Hikâye Anlatıcısı Hürriyet Burhan okul öncesi öğretmenlerine "Eğitim Ortamlarında Masal Anlatım Teknikleri" eğitimi verdi.

 

Osman Aydınlı MTAL salonunda gerçekleşen eğitimlerin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş, Müdür Yardımcısı Ebru Öztürk, Anasınıfı Öğretmeni ve Hikâye Anlatıcısı Hürriyet Burhan ve okul öncesi eğitimi öğretmenleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz eğitim açılış konuşmasında "Değerli arkadaşlar; 2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarımız kapsamında ilimiz genelinde yaklaşık 15.000 öğretmenimizin her birine ulaşmaya çalıştık ve 2023 eğitim vizyonumuzu anlattık. Denizli olarak vizyonumuz doğrultusunda yapacağımız çok fazla çalışmalarımız olacak. 2023 Vizyon Belgemizin bir ayağını için bugün burada bir araya geldik. Bir çocuk için masalın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Albert Einstein'ın bir sözü var. "Bir çocuğun zeki olmasını istiyorsanız ona masal okuyun, daha da zeki olmasını istiyorsanız daha fazla masal okuyun." Masal çocukların hayal dünyasını geliştiriyor. Onların özgüvenini artırıyor. Bir öğretmenin ne kadar önemli olduğunu, onların sahada ne kadar önemli işler yaptığını, özellikle siz değerli okul öncesi öğretmen arkadaşlarımın her birinin işinin ne kadar zor ve yorucu olduğunu çok iyi biliyoruz. Geleceğimizi siz değerli öğretmenlerimiz şekillendiriyorsunuz. Değerli öğretmen arkadaşlarım her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şehit Öğretmenimiz Aybüke Yalçın'ın ölümünün 2.yıl dönümünde kendisini saygı ve minnetle anıyoruz. Öğretmenimize Allah'tan rahmet diliyorum ve eğitim camiamızın başı sağ olsun" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un konuşmasının ardından öğretmen Hürriyet Burhan tarafından okul öncesi öğretmenlerine yönelik verilen eğitimlerde; Ahmet Çalışkan Anaokulunda iki yıldan bu yana uygulamakta olduğu masal atölyesi çalışmaları tanıtılarak uygulama örneklerini sunuldu. Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş de okulda gerçekleştirilen "Geçmişi İzinde Masallar" konulu 2. Geleneksel Masal Şenliği ile il merkezinde toplamda 1200 öğrenciye masal anlatıldığını belirtti.

 

11-06-201911-06-201911-06-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.