DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Hatay'a Destek Kermesi

Öğrencilerden Hatay'a Destek Kermesi

Sevil Kaynak Ortaokulu öğrencileri depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay için tek yürek oldular.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen deprem sonrası ülkemiz tek yürek oldu. Deprem sonrası ülke genelinde olduğu gibi ilimizden deprem bölgesi bir çok yardım malzemesi gönderildi.

Son olarak Sevil Kaynak Ortaokulu anlamlı bir etkinliğe imza attı. Sevil Kaynak Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velileri Hatay ilindeki depremzede vatandaşlarımız için Bayramyeri Meydanında kermes düzenlediler.

İçinde bulunduğumuz günlerde birlik ve beraberlik adına yapılan böylesine anlamlı bir etkinlikte Sevil Kaynak Ortaokulu öğrencilerini İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yalnız bırakmadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında "Okulumuz Hatay'da yaşanan deprem etkilenen kardeşlerimiz için destek kermesi düzenliyor. Kermeste el emeği ürünler, Bayramyeri Meydanında satışa sunuldu. Kermesin geliri depremzede kardeşlerimize ulaştırılacak. Kermese katılanlar hem alışveriş yaparak hem de yardımda bulunarak deprem mağdurlarına destek olmanın mutluluğunu yaşadılar. deprem olduğu andan itibaren ülke olarak yaralarımızı sarmak için tek yürek olduk. Bugün de deprem bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda desteklerimiz devam ediyor. Öğrencilerimizin yaptıkları bu kermes çocuklarımızda yardımlaşma bilincinin artması adına çok çok anlamlı oldu. Kermeste emeği geçen ve kermese katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

26-04-202326-04-202326-04-202326-04-202326-04-2023

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.