DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin 2015 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu

Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri de dikkate alınarak aşağıda linki verilen “ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU” çerçevesinde yapılacaktır.

 

İl içi yer değiştirme işlemlerinin 20-26 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacıktır.

 

Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenlerin; Elektronik Başvuru Formuna yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol etmeleri gerekmektedir.
Yanlış ya da eksik bilgilerinin olması durumunda, düzeltilmesini, belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

 

Başvuru onayı sürecinde başvurular yapıldıktan sonra bekletilmeden aynı gün içerisinde Eğitim Kurumuna, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylatılması ve başvurusunun onaylanıp/onaylanmadığını başvuru yapan öğretmen tarafından takip edilmesi.

 

Eğitim Kurumu Müdürü tarafından onaylama işlemi yapılırken başvuru yapan öğretmenin hizmet cetvelinin çıkartılıp kontrol edilmesi ve onaylanması hatalı ve eksik evrak gönderilmemesi konusunda hassasiyet gösterilmesi.

 

Yer değiştirme başvurularına ilişkin tereddütler öncelikle ilçe millî eğitim müdürlüklerince giderilmesi; bu şekilde giderilemeyen tereddütlerin ise İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir.

Duyuru İçin Tıklayınız

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.