DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Temiz Belgelendirmesinde %100 Başarıyı Sağladık

Okulum Temiz Belgelendirmesinde %100 Başarıyı Sağladık

Tüm dünyayı sarsan Covid-19 pandemi sürecinde ülkemizde 16 Mart 2020 tarihinden itibaren okullarımızda yüz yüze eğitim geçici süre ile durduruldu.

 

Eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin güvenli bir şekilde sürdürebilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" imzalandı.

 

İmzalanan protokolle "Okulum Temiz" belgelendirme programı başladı. Program kapsamında illerde denetim komisyonları kuruldu. İlimizde de bugün itibariyle gerekli eğitimlerden geçmiş 26 kişilik bir ekip  Eylül 2020 tarihinden itibaren hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. 2021 Ocak Ayı sonu itibariyle ilimizde yüz yüze eğitim yapan 691 resmi okulun tamamında gerekli rehberlikler yapılarak Okulum Temiz Belgesi almaları sağlandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ilimizde yüz yüze eğitim yapan tüm okulların Okulum Temiz Belgesi almasında üstün gayretli çalışmalara imza atan denetim komisyonu ile bir araya geldi.

 

Geçtiğimiz son bir yılda bizlere karşı karşıya olduğumuz bu görünmez düşmanın ne kadar tehlikeli olduğu konusunda büyük tecrübeler yaşattığını belirten Müdür Süleyman Ekici "İş Sağlığı ve Güvenliği Şubemiz Pandemi süreci başladığı günden itibaren okullarımızda temizlik, hijyen ve personel eğitimleri konusunda rehberlik çalışmaları yaptılar. Geride bıraktığımız süreci çok iyi bir şekilde yönettik. Bakanlığımızın yaptığı protokolle belgelendirme süreci çalışmalarımızı sahada dört koldan yürüttük. Bugün geldiğimiz noktada tüm resmi okullarımız Okulum Temiz Belgesine sahiptir. Öğrencilerimizin ve toplumumuzun sağlığı açısından en hızlı süreçte çalışmalarımızı tamamladık. Tüm ekibimizi tebrik ediyorum.

 

Denizli; okulları, öğrencisi, hayırseverleri ve eğitimin diğer paydaşları ile dinamik bir yapıya sahiptir. Bizler de ilimizi eğitim alanında en iyiye taşımak adına eğitim ordumuzla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar yaptığımız başarılı çalışmalar bizim yön haritamızdır. Geçmişten gelen kazanımlarımız ve tecrübelerimizle geleceğimizi hep birlikte hareket ederek inşaa edeceğiz. Oluşmuş olan kurum kültürümüzü devam ettireceğiz. Her daim eğitim camiamızın destekçisi ve yanında olacağız. İlimiz eğitimini daha da yukarıları çıkarma adına ekip ruhu içerisinde çalışmaktayız" dedi.

 

23-02-202123-02-202123-02-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.