DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Olimpiyat Şampiyonumuzu Ağırladık

Olimpiyat Şampiyonumuzu Ağırladık

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'ndan altın madalya alarak ülkemizi bir kez daha gururlandıran Goalball Kadın Milli Takımımız ülkeye döndü.

 

İlimiz Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Okulu Spor Kulübü Sporcusu ve aynı zamanda Şampiyon Goalball Kadın Milli Takım oyuncusu Şeydanur Kaplan'ı İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici makamında kabul etti.

 

Olimpiyat Şampiyonumuzu kapıda karşılayan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Ülkemize ve şehrimize büyük bir gurur yaşattınız. Olimpiyat Şampiyonu Milli Takımımızdan bir oyuncumuzunda şehrimizden olması bizlerde ayrı bir sevinç yaşattı. Şeynanur ile olimpiyatlar öncesi ilk buluşmamızda Denizli'ye madalya ile döneceğiz sözü vermişti. Olimpiyatlarda madalyayı aldığı anda çok duygulandım. Ülkemiz adına şehrimiz adına çok güzel bir başarıya imza attılar.

 

İlimiz Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Okulumuz akademik alanda başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanda da büyük başarılara imza atıyor. Şeydanur ve takım arkadaşları bize bir kez daha "Hayatta Engel Yoktur" mesajını verdi" dedi.

 

Olimpiyat Şampiyonu Şeydanur Kaplan "Uzun süre olimpiyatlara hazırlandık. Takım olarak şampiyon olacağımıza inandık. Şampiyonluk hayallerimizi süslüyordu. Hayallerimizin gerçek olması bizi çok sevindirdi. Tüm ülkenin desteğini arkamızda hissettik. Şampiyon olduktan sonra İstiklal Marşımız okunurken tüm olimpiyat serüvenimiz film şeridi gibi gözümün önünden geçti" dedi.

 

Altın madalyalı şampiyonumuzu altınla ödüllendiren Müdür Ekici, İstiklal Marşımız bizim Ses Bayrağımız. Bizlerde sizin şampiyonluğunuzda ve İstiklal Marşımızın okunması ile çok gurur duyduk. Hayatta hep başarılı olman dileğiyle iyi ki varsınız dedi.  

 

 

İlimiz Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Okulu Mezunu öğrencimiz Şeydanur Kaplan; Finlandiya'da düzenlenen 2017 yılında Avrupa Şampiyonasi 2.si, 2018 yılında İsveç'te düzenlenen Dünya Şampiyonası 2.si Milli Takım kodrolarında yer aldı.

 

Halen Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık 2.sınıf öğrencisi ve İlimiz Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Okulu Spor Kulübü Sporcusu olarak spor hayatına devam etmektedir.

 

Sporcumuz Şeydanur Kaplan; 2010 yılında 4. Sınıfta başladığı spor hayatına bügün Tokyo'da düzenlenen 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarında Goalball'da takımı ile  Olimpiyat Şampiyonu olarak büyük başarıya imza attı.

 

07-09-202107-09-202107-09-202107-09-2021

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.