DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Yazılı Sınav Uygulaması Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Ortak Yazılı Sınav Uygulaması Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca 2023-2024 eğitim öğretim yılında ilk kez uygulanacak olan ortak yazılı sınav uygulaması bilgilendirme toplantıları Bozkurt, Çardak ve Honaz ilçeleri okul müdürleri ile başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Çiçekdemir başkanlığında, Bozkurt, Çardak ve Honaz İlçelerinde bulunan okulların müdürlerinin katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

Bozkurt Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğü yetkililerince "Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme yönetmeliği" ve "Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar Yönergesi" ile ilgili okul müdürlerine sunum yapıldı.

Sunum sonrası bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan ortak yazılı sınavların kapsamı ve soruların hazırlanması konusunda karşılıklı görüş alış-verişinde bulunuldu.

Toplantının devamında Milli Eğitim Bakanlığın yayınladığı "Biçimlendirici değerlendirme etkinlik örnekleri" ve "1.dönem 1.yazılı örnek soru kitapçıkları" tanıtıldı, okul ortak sınavlarında öğretmenlerimizin dikkat etmesi gereken hususlar vurgulandı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.