DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM BULUŞMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

 

 

Koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle yürütülen tedbir çalışmaları kapsamında, Bakanlığımızca  "Özel Eğitim Buluşmaları" adı altında özel eğitim bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin aileleri ve öğretmenlerine/uzmanlarına yönelik gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantılarında akademisyen ve uzmanlar tarafından eğitimler verilecektir. Toplantılar, her hafta 1 (bir) oturum velilere, 2 (iki) oturum öğretmenlere/uzmanlara olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenecektir.

Veli Oturumlarında; alanında uzman akademisyenler tarafından "Akademik beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal yaşam ve sosyal beceriler ile dil gelişimlerinin desteklenmesi, davranış yönetimi," gibi konularda eğitimler verilecektir.

Öğretmen/Uzman oturumlarında; özel eğitim öğretmenlerimize ve bu alanda görev yapan branş öğretmenlerimize uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin akademik, bilişsel, sosyal, duygusal, beceri öğretimi, davranış yönetimi vb. alanlarda nasıl desteklenmeleri gerektiği ile ilgili eğitimler verilecektir.

Her hafta gerçekleştirilecek olan "Özel Eğitim Buluşmaları Bilgilendirme Toplantıları"na ilişkin duyurular www.orgm.meb.gov.tr adresi üzerinden ve "@mebozelegitim" sosyal medya hesaplarından yapılacaktır. Toplantı yapılacak olan başvurular, www.orgm.meb.gov.tr adresinde bulunan "Özel Eğitim Buluşmaları Elektronik Başvuru Formu" aracılığı ile alınacaktır. Katılımcılar, belirtilen elektronik başvuru formundaki bilgileri doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir. Katılımcılar, sayı sınırlılığından dolayı her toplantı konusuna göre öncelikli hedef kitleler içerisinden seçilecek ve seçilen katılımcılar toplantı tarihinden en geç 2 gün önce bilgilendirilecektir.  

Özel eğitim buluşmaları, "ZOOM" uygulaması aracılığı ile yapılacak olup, toplantıya seçilen katılımcılar toplantı davet linki ve şifresi verilerek erişim sağlayacaklardır. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.