DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği Eğitimleri Devam Ediyor

Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği Eğitimleri Devam Ediyor

Denizli'nin 19 ilçesinde okul ve kurumlarda faaliyetini sürdüren kantin, yemekhane ve çay ocaklarında çalışan personel ve işletmecilere yönelik düzenlenen Okul Kantinlerine dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği Eğitimleri devam ediyor. 

Eğitimler kapsamında; çalışan ve işletmecilere yönelik gıda güvenliği bilincinin oluşturulması için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden, alanında uzman ziraat ve gıda mühendisleri hijyen kurallarına ilişkin sunumlar yapıyorlar. 

Söz konusu eğitimlerin Merkezefendi İlçesi Hayırseverler Ortaokulu'nda düzenlenen ayağına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, konuşmasında; "Gıda güvenliği ve beslenme alışkanlıkları, eğitim penceresinden baktığımızda hassas bir şekilde yaklaşılması gereken konulardan biridir. Bizlerin göstereceği bu hassasiyet öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda gıda tüketmesi açısından çok önemlidir.  Okul ve kurumlarımızda öğrenci ve çalışanların gıda ihtiyaçlarının doğru bir şekilde karşılanması adına görev verilen personel ve işletme çalışanları, sahip oldukları sorumluluğun farkında olmalıdırlar. 19 ilçemizin tamamında aralıklarla gerçekleştirilen gıda güvenliğine dair eğitimler, personelimizin ihtiyaç duyduğu bilgiye doğrudan ilgili kurumlar vasıtasıyla ulaşmasına olanak sağlıyor. Bu konuda gösterdikleri özen için İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne müteşekkiriz." dedi. 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 19 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul ve kurumlarda kantin, yemekhane ve çay ocağı olmak üzere toplan 520 işletme ve hizmet birimi bulunmakta olup ilgili birim ve işletmelerde çalışan tüm personel Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği Eğitimlerine katılmaktadır.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.