DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğrenciler Beceri Atölyelerinde Meslek Öğreniyor

Özel Öğrenciler Beceri Atölyelerinde Meslek Öğreniyor

İlimiz Merkezefendi ilçesinde orta ve ağır düzeyde zihinsel öğrenme yetersizliği olan öğrencilerin eğitim gördüğü İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş ve Uygulama Okulundaki özel öğrencileri Denizli Valisi Hasan Karahan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ziyaret etti.

 

Okulda kurulan Beceri Atöltyelerini gezerek okul yöneticilerinden bilgiler alan Vali Hasan Karahan ve Müdür Oğuz öğrencilerle sohbet etti.

 

Özel öğrencilerin rehabilitasyon süreçleriyle eş zamanlı olarak meslek edindirme anlamında da faaliyetlerini sürdüren okulda, 2023 Eğitim Vizyon belgesi çerçevesinde kullanıma hazır hale getirdiği 9 atölyesi sayesinde öğrencilerin yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda toplumda rol alabilmelerine fırsat sağlıyor.

 

Toplum içerisinde kendine yetebilen, çevreye duyarlı, sosyal hayata uyum sağlayabilen ve bunlara ek olarak mesleki beceriler kazanılmasının önemini her fırsatta dile getiren Müdür Oğuz konuşmasında "İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş ve Uygulama Okulu aynı zamanda bir hayırsever okulumuzdur. Burada son derece mükemmel eğitim faaliyetleri sürdürülüyor. Bakanlığımızın mevzuatları doğrultusunda kurulan 9 atölyemiz var. 63 öğretmenimizle birlikte çocuklarımızı hayata hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Her öğrenci kendi yeteneği, hevesi ve heyecanı hangi yöndeyse o alana yönlendirilip üretime katılıyor. Buradan mezun olduklarında her biri birer meslek sahibi olmuş oluyor." dedi.

 

3690m² bina  ve 6256m² toplam bahçe alanına sahip İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş ve Uygulama Okulunda sera atölyesi, yumurta üretim atölyesi, çay süzgeci atölyesi, yiyecek ve içecek hazırlama atölyesi, el sanatları atölyesi, galoş imalat atölyesi, takı tasarım atölyesi, mum imalatı atölyesi ve dokuma atölyesine ek olarak okulun bahçesinde faaliyetlerine başlayan oto yıkama atölyesi ile uzman öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımızın rehabilitasyon süreçleri hassas bir şekilde sürdürülüyor.

 

18-10-201918-10-201918-10-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.