DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü İmzalandı

Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin eğitimi, patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün bilinci oluşturulmasına yönelik yapılacak olan faaliyetlere katkı sağlamak amacıyla; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi ile "Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü" imzalandı.

 

 

Denizli Valiliğinden imzalanan protokole Denizli Valisi Hasan Karahan, PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı

 

İmzalanan protokolle; Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Pamukkale Üniversitesi iş birliği neticesinde MEB'e bağlı bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda söz konusu üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanmasını sağlanacak.

 

Ülke genelinde yaygınlaştırılabilecek olan çeşitli eğitim ve tanılama modelleri yardımıyla özel yetenekli bireylerin eğitim ve istihdamında sürdürülebilir bir devlet politikası belirlemek ve sorumlu kurumlar aracılığıyla kurumsal ve toplumsal farkındalık sağlayarak özel yetenekli bireylere yetenekleri doğrultusunda eğitim imkânı sunmak büyük önem arz etmektedir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bilimsel çalışmalarını sürdürürken teknolojinin imkânlarından yararlanmaları, bilgi, beceri ve yeteneklerini millî değerlerine hizmet edecek şekilde kullanmaları için ülkemizin bilimsel ve teknolojik araştırmalar konusunda öncü kuruluşlarının deneyimlerinden yararlanmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu öğrencilerin üniversite öğrenimlerinde yetenekleri doğrultusunda alanlara yönlendirilmesi ve ilgili sektörlerde istihdam edilmesi ülke geleceği açısından oldukça önemlidir.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.