DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özgün Fikirleri Açığa Çıkaracak İnovatif Fikirler Yarışması Projesi Protokolü İmzalandı

Özgün Fikirleri Açığa Çıkaracak İnovatif Fikirler Yarışması Projesi Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) işbirliğinde hazırlanan 5. "İnovatif Fikirler Yarışması Projesi" Protokol İmza Töreni Denizli Valisi Hasan Karahan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu katıldı.

 

Bu yıl 5.'si düzenlenecek olan 'İnovatif Fikirler Yarışması' geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi görmüş ve Türkiye'de bir ilk olma özelliğini de taşımaktadır.

 

Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "Sayın Valimizin önderliğinde Denizli İhracatçılar Birliği ile 5 yıldır devam ettirmekte olduğumuz inovasyon projesi bugün bir kez daha bizleri bir araya getirdi. DENİB'e bugüne kadar yapmış oldukları güzel çalışmalardan dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu projenin amacı;  yenilikçi, özgün fikir ve projeler ile farklı yaş gruplarının yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmektir. 5 yıldır gerçekleştirmekte olduğumuz bu proje ile Denizli ve Türkiye'nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin fikirleri geliştirilip Denizli sanayisine katkı sağlayacak ürüne dönüştürebilecekleri platformların hazırlanması da hedeflerimiz arasındadır. Bu projeyle beraber,  çocuklarımıza ve gençlerimize parlak fikirlerini ortaya çıkarmaları için önemli bir fırsat sunulmuş oluyor." dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında "Bu yıl beşincisi düzenleniyor ve her geçen sene katılımın arttığı güzel fikirlerin ortaya çıktığı bir proje yarışması. İnşallah bu sene daha popüler hale gelecek ve büyük bir ilgi uyandıracak. Fikir bedava tabi bunları uygulayacak hayata geçirecek imkânlar lazım bu da Denizli'mizde mevcut, alt yapımız var sanayimiz var. Bütün teşviklerle biz de üzerimize düşen görevleri yapmak istiyoruz. Sizler bu işin yükünü üstlendiniz ama katılımcılar tabi bizim öğrencilerimiz, gençlerimiz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz güzel bir organizasyon ve duyuru ile geniş çaplı katılım sağlıyor. Yine güzel bir coşku ve heyecan dolu bir yarışma olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Denizli İli genelinde yer alan okullarda görev yapan Sınıf, Rehber ve Teknoloji Tasarım Öğretmenlerinin yarışma hakkında bilgilendirilmesinin sağlanması işbirliğinin konusu içerisindedir. 

 

15-01-202015-01-202015-01-2020

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.