DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PDR Günü'ne Katılımcılar Yoğun İlgi Gösterdi

PDR Günü'ne Katılımcılar Yoğun İlgi Gösterdi

İlimizde Pamukkale ve Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinin iş birliği ile düzenlenen ve iki gün boyunca katılımcılarını ağırlayacak olan "I. PDR ve Özel Eğitim Günleri" başladı. 

Çalıştayın ilk etabı olan PDR Günü'nün açılışı; Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve PEV Başkanı Hasan Kazdağlı'nın katılımıyla gerçekleşti. 

10.00 - 16.00 saatleri arasında yüz yüze olarak gerçekleştirilen PDR Günleri'nin açılışında katılımcılara seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, konuşmasında; "Öğrenci ve velilerimiz için çok önemli iki alanda atölyeler için konu başlıkları seçilirken, hayatlarına dokunduğumuz herkesin ihtiyacına cevap vermeye çalıştık. Salgın dönemi sonrası ortaya çıkan problemlere ve öncesinde de var olan bağımlılık, depresyon, kaygı gibi durumların çözümüne yönelik bilgiler edineceğimiz atölyelerin yanı sıra, çocukların var olan potansiyellerini ortaya çıkarmaya dönük atölyeleri de PDR günü için özenle seçtik. Hepimizin bildiği gibi, bizler aslında sadece bir çocuğun hayatına dokunmuyoruz. Yaptığımız ufacık şeyler bile, bir çocukla başlayıp, kelebek etkisi ile çok daha büyük alanlara yayılıyor.

Bizim de en büyük temennimiz, "Dokun Hayata" teması ile çıktığımız bu yolda öğretmenlerimizin, öğrencilerinin hayatlarına dokunurken ihtiyaç duydukları farklı donanımlarla buradan ayrılmalarıdır. Bu amacın gerçekleşmesi için bize zaman ayırıp buraya kadar gelen tüm eğitmenlerimize teşekkürlerimi sunarım. " dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından, PDR Günü çalıştayına katılan Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlere Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yrd Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı tarafından ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) konulu seminer verildi. Seminerin sona ermesinin akabinde PDR alanı için hazırlanan 11 atölyede alanında uzman eğitmenlerin liderliğinde yapılan atölye çalışmaları katılımcıların yoğun ilgisiyle başladı. 

Atölye çalışmalarıyla; yoğun etkileşim ortamlarının sağlanması, fikir üretiminin ve çok yönlü öğrenmenin desteklenmesi ile uygulama becerilerinin gelişimine katkı sunulması hedeflenmektedir. 

Atölye çalışmalarının sona ermesinin ardından ise; PDR Günü'ne katılan tüm Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlere katılım belgeleri ve mesleki birikimlerini katılımcılarla paylaşan eğitmenlere sertifikaları takdim edildi.

 

 

16-11-202116-11-202116-11-202116-11-2021

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.