DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Resmi ve Özel Okullar Arasında Hamilik Protokolü İmzalandı

Resmi ve Özel Okullar Arasında Hamilik Protokolü İmzalandı

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde eğitim sistemimizin önemli bir parçası olan özel öğretim alanının, önümüzdeki süreçte daha esnek ve kalite odaklı bir yapıya dönüşmesine yönelik çalışmalar hedeflenmektedir. Uluslararası standartlar gözetilerek gelişen bir özel öğretim, resmi/özel tüm okullar için destekleyici ve geliştirici bir işlev üstlenmesi hedeflenmektedir.

 

Bu kapsamda Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanarak hayata geçirilen “Okul Hamiliği” protokolü imza töreni yapıldı.

 

Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu ve Ramazan Yılmaz ile resmi ve özel okul müdürleri katıldı.

 

Protokol imza töreni açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Hamilik Projesi kapsamında resmi ve özel okul müdürlerimiz ile bir aradayız. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında gerçekleştirdiğimiz önemli bir projedir. Yapacağımız çalışmalarla resmi ve özel okullarımız eğitim açısında birlikte çalışma imkânına sahip olacaklar. Biz inanıyoruz ki her iki kurum arasında bilgi ve eğitim kültürü alışverişi gerçekleşecektir. Çocuklarımız da akranları ile kaynaşacaklardır. Denizli olarak Sayın Valimizin önderliğinde güzel bir sinerji ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2023 Vizyonu sürecinde enerji dolu genç bir eğitim kadrosuna sahip olmanın avantajı içerisindeyiz. 2023 yılına Denizli çok hızlı bir adaptasyon ve hazırlık süreci geçiriyor. Eğitim alanında her kurumumuzun kendine öz güzellikleri var. Denizli de eğitime katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sosyal etkinlikler, proje ve faaliyetler anlamında birbirlerine hamilik yapan okullarımız arasında yapılan özgün çalışmalarımızı Bakanlığımıza sunacağız diyerek sözlerine devam edem Müdür Oğuz “Bakanlığımızca yapılan değerlendirmeler sonucunda özgün çalışmalara ödüllendirilecektir.  2023 Vizyon Belgesi Denizli için her alanda bir gurur kaynağı olacaktır. İlimizde beceri atölyelerimizi kuruyoruz. Bakanımızın ilimizi ziyaretleri olacak. Ziyaretine ilimizdeki çalışmaları gösterme fırsatımız olacaktır. Eğitim için seferber bir iliz. İl genelinde 127 özel okulumuz mevcut. Bu çeşitlilik eğitimi zenginleştirerek kaliteyi artırıyor. Genç ve dinamik eğitim kadromuz ile geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştiriyoruz.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşması sonrası Hamilik Protokolü imza törenine geçildi. İlimiz genelinde faaliyetini sürdüren ve projeye dâhil olan 75 özel okul ile 75 resmi okul arasında protokol imzalandı.

 

Hamilik Projesinin Hedefi:

Resmi-özel okullar arasındaki etkileşimi olumlu yönde artırmak, dezavantajlı resmi okulların özel okullar aracılığıyla desteklenmesini sağlamak, okullardaki akademik başarıyı artıracak ortak faaliyetler düzenlemek, okullarda veli, öğrenci, öğretmen iletişimini en üst seviyeye çıkartmak ve okullar arası sosyal ve kültürel etkileşimi artırmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek üzere resmi özel okullar arsında Sosyal Etkinlik, Akademik ve Araştırma Geliştirme alanlarında ortak etkinlikler gerçekleştirilecektir. Projenin süresi bir yıldır. Tarafların istemeleri halinde bu süre her defasında bir yıl daha uzatılabilecektir. Proje kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılacak ortak etkinlikler 22 Mart tarihinde başlatılacak ve Nisan ayının sonuna kadar tamamlanacaktır.

 

Birbirleriyle eşleştirilen resmi ve özel okullar tarafından Nisan ayı sonuna kadar yapılan etkinlikler Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kriterler dikkate alınarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulacak komisyon marifetiyle değerlendirilecek ve dereceye giren örnek çalışmalara işbirliği beratı verilecek ve örnek uygulamalar sergisi düzenlenecektir. Ayrıca İllerden seçilerek Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne gönderilen örnek çalışmalar Genel Müdürlükçe Türkiye çapında değerlendirilerek ödüllendirilecektir.

 

26-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.