DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Ödül Töreni

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Ödül Töreni

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti  işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik,  görsel ve edebi alanda  düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek”  yetenek yarışması il birincileri yapılan törenle ödüllerini aldı.

 

 

 

Denizli Merkezefendi Barbaros Kız İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Şube Müdürü İzzet Aydın, ilçe milli eğitim müdürleri, Yeşilay Şube Başkanı Bünyamin Yakar ile yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz törenin açılış konuşmasında “Geleceğimize yönelik bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalar sadece sağlıklı nesil sağlıklı gelecek programıyla kalmamalı. Bağımlılıkla ilgili çok yönlü çalışmalarımız var. Sayın Valimiz, vali yardımcımız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğümüz güzel çalışmalarımız var. Tüm bunlar, sizlerin sağlıklı bireyler olarak, yarınlarımızın iyi birer yöneticileri olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaca ulaşmak için toplum olarak birbirimizi uyarmaya ve birbirimize örnek olmaya ihtiyacımız var. Bugün burada bulunan sevgili öğrencilerimizden dileğim; sadece Denizli’mize değil Türkiye’ye de örnek insanlar olmasıdır. Gençliğimizin teminat altında olması gerek ve bunun için de öncelikle çok sağlıklı olmanız lazım. Ardından da çok çalışkan, bilgili, donanımlı, geleceğe ışık tutan, yarınlarımızın iyi yöneticileri olabilecek nesiller olarak yetişmek zorundasınız. Bizler, öğretmenleriniz olarak sizlerin daima yanındayız. Sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için böyle güzel okulları sizlere teslim ediyoruz. Bunun yanında sizleri de dünya ile yarışabilecek, bilgi çağına ve teknoloji çağına hazırlanmış olan nesiller olarak görmek istiyoruz. Denizli’mizde hakikaten başarı anlamında takdire şayan bir çalışma var. Türkiye 1.’liği ve 2.’liği kolay olmuyor. Bunu sağlayan ilçe milli eğitim müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, anneler-babalar ve siz sevgili gençlerimizsiniz.

 

 

 

Bugün bu yarışmada 4431 eser var. Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek programının yürütülmesinde ekibime, öğretmenlerimize, Yeşilay cemiyetimize, yarışmaya katılan 4431 öğrencimize ve bunlara emek veren anne ve babalara içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca dereceye giren 6 finalist öğrencimize de kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

 

 

Denizli Valisi Hasan Karahan Konuşmasında “Bağımlılıkla mücadele konusunda topyekûn bir gayretimiz ve mücadelemiz var. Çünkü bu, hepimizi ilgilendiren bir konu ve hiç kimse bundan kendini ayrı göremez. Bu toplumun içinde yaşıyorsak bağımlılıktan bir şekilde etkileniyoruz. Onun için de Denizli’ de toplumun bütün katmanlarının, kişilerin, kurumların, sivil toplum örgütlerinin desteğiyle bağımlılıkla mücadele seferberliğimiz sürüyor. Bizler üzerimize düşen sorumluluğun gerekliliklerini yerine getireceğiz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Denizli hemen hemen her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek bir il olduğunu gösteriyor. Bu tip programlar toplumsal duyarlılığı artırma ve bu konuda farkındalık oluşturma adına büyük önem arz ediyor” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından verildi.

 

 

 

 

Denizli geneli ilkokul, ortaokul ve liseler arasında yarışan 4431 eser arasından Yarışma Görsel ve Edebi olarak iki kategoride düzenlendi. Yarışmada il birincisi olan öğrenciler 500 TL para ödülü kazandılar.

 

S.N.

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

OKULU

Kategorisi

1

Muhammet ÖZTÜRK

Mehmet Oray İlkokulu/Kale

Edebi

2

Beste GÜMÜL

Tosunlar Ortaokulu/Sarayköy

Edebi

3

Buse Nur BOZKURT

Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi/Bozkurt

Edebi

4

Alperen ÜNSALAN

Kurtuluş İlkokulu/Bekilli

Görsel

5

Aynur ŞAFAK

Tosunlar Ortaokulu/Sarayköy

Görsel

6

Beyza GÖK

Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi/Merkezefendi

Görsel

03-04-201903-04-201903-04-201903-04-201903-04-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.