DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Soru Havuzu" Oluşturma Seminerleri Devam Ediyor2023 Eğitim Vizyonu "Yeterlilik Temelli Ölçme Değerlendirme Yapılması" hedefleri kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce "Soru Havuzu" oluşturma çalışmaları devam ediyor.

 

Denizli Bağbaşı 80.Yıl Öğretmenevinde gerçekleştirilen ve üç gün sürecek olan soru hazırlama ve reaksiyon semineri açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Hüseyin Selçin, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eren Can Aybek ve soru hazırlamada gönüllü  Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal Bilgiler öğretmenleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında "2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarımızı çok yönlü ve kapsamlı bir şekilde yürütmekteyiz. Okullarımıza ziyaretler gerçekleştirmekteyim. Ziyaretlerimizde eğitim çalışmalarımızı sahada birebir görmekteyiz. Eğitim alanında fırsatlarımızı, yapılması gerekenleri ve güzel uygulamaları gittiğimiz okullarda öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz ile paylaşıyoruz. Öğretmenlerimizin takdire şayan çalışmalarını görüyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın özverili öğretmenlerimizden eğitim aldıklarını görmek ülkemiz adına bizleri çok mutlu ediyor. 2023 Eğitim Vizyonumuzda ön plana çıkan alanlar Ölçme ve Değerlendirme ile Ar-Ge ve Strateji çalışmalarıdır. 2023 Vizyonu ile eğitim sistemimiz okuyup sorgulayan ve irdeleyen bir yapıya kavuştu. Çocuklarımızın bu yönlerini geliştirmek adına iyi bir analize ihtiyacımız var. İlimizin Soru Havuzunun oluşturulması adına yaptığımız ikinci eğitim semineri. Gönüllülüğün esas olduğu bu çalışmada gördüğüm yoğun ilgi ve istek bizleri onurlandırıyor.

 

Bugün başlattığımız ve üç gün sürecek olan "Soru Hazırlama Çalışması" ile Denizli'ye özel soru havuzunun oluşturulması, Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğün ihtiyacı olması durumunda ivedilikle soru gönderilmesi amaçlanmaktadır. İkincisini gerçekleştirdiğimiz Soru Hazırlama Teknikleri Seminerine ilimizden  toplam 54 soru yazma gönüllüsü öğretmenimiz katıldı. Çalışma Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler branşlarından öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Hedefimiz bu alanda uzmanlaşan bir ekip kurmaktır. Soru havuzu oluşturma çalışmalarında Pamukkale Üniversitemizle işbilirği içerisindeyiz. Bugünkü seminerimizi  Dr.Öğr.Üyesi Eren Can Aybek hocamız veriyor" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşması sonrası Pamukkale Üniversitesi Dr.Öğr.Üyesi Eren Can Aybek'e ilimiz eğitimine yaptığı katkılardan dolayı plaket verdi.

 

25-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.