DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesinin banisi, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, proje kapsamında yazar okumalarına katılan öğrenci ve danışman öğretmenlerle proje hakkında bilgi alış-verişinde bulunmak üzere ilimize geldi.

 

Ziyaret kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ile beraberindeki YÖK Eski Üyelerinden Durmuş Günay’ı 22. Dönem Denizli Milletvekili Salih Erdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz karşıladı.

 

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ve YÖK Eski Üyelerinden Durmuş Günay’a Denizli ili eğitimi hakkında genel bilgilendirmelerde bulundu. İlimize yaptıkları ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ilimizdeki programı kapsamında Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde bulunan okullarda proje kapsamında yazar okumasında bulunan 9 ve 10. sınıf öğrencileri ve danışman öğretmenleri ile Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda biraya gelecek.

 

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırarak, kültürel yönden gelişmelerini sağlamak ve aynı zamanda çalışkan, doğru, sadakatli, kendine güvenen, irade sahibi, önceliklerini doğru belirleyen, ilkeli ve tutarlı olabilen, mensup olduğu aileyi önemseyen bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

 

Aynı zamanda milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, kültürümüze önemli katkıları olan şair ve yazarlarımızın eserlerini öğrencilere okutmak, okudukları eserlerin değerlendirmelerini sağlamak, okunan eserlerin kendilerinde meydana getirdiği tesirleri yazıyla anlatmalarına imkan tanımak ve bu faaliyetlerle ilgili çeşitli panel, yarışma, seminer vb. etkinlikler yapılmasını sağlayarak güvenlerinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere iki yıldır “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi uygulanmaktadır.

 

 

14-02-201814-02-201814-02-2018

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.