DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEFBİS VERİ GİRİŞLERİNİN SİLME VE DÜZELTME İŞLEMLERİ

     İlçeniz  Okul  /  Kurumlarının gelir giderlerinin  işlendiği TEFBİS veri sistemi ile ilgili olarak, veri girişleri esnasında yapılan hatalı girişlerin düzeltilebilmesi ve silinebilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yetki verilmiştir. TEFBİS veri sistemine  2010, 2011, 2012, 2013, 2014 yıllarına ait geriye dönük yapılan hatalı girişler için  İlçe TEFBİS Sorumlularınca  menüde bulunan  DÜZENLEME butonu altında yer alan OKUL İŞLEMLERİ seçilerek açılan sayfada bulunan Okullar Modülü, Okul Aile Birlikleri Modülü, Okul Öncesi Modülü vb. modüllerdeki hatalı ve silinmesi veya düzeltilmesi istenen girişler için  okul-kurumlarla iletişime geçilerek  silme-düzenleme işlemlerinin 15/07/2015 tarihi Çarşamba günü mesai bitimine kadar ivedilikle tamamlanması gerekmektedir.     

 Yapılacak işlem sonrasında Okul İşlemleri menüsü altında hiçbir kayıt bulundurulmamasına bu alandaki silme ve düzeltme işlemlerinin belirli periyotlar içerisinde incelenerek işlemlerin tamamlanması sonrasında Okul İdarelerin İlçe Müdürlükleri ile irtibata geçilerek işlemlerinin tamamlandığına dair resmi yazı ile bildirmeleri, ilçe müdürlüklerin işlem sonucundan Müdürlüğümüze TEFBİS işlemlerin tamamladığını resmi yazı ile tek listede bütün okulların işlemlerin tamamlanığına dair sonucun bildirilmesi , aksi takdirde  idarecilerin silsile yoluyla sorumlu olacağı,  verilen süre içerisinde tamamlanmayan işlemler için sorumlular hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağı hususunda,  Bilgi edinilmesini ve gereğini önemle rica ederim.

                                                                                                                       

 

                                                                                                                              

NOT: İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN 09/07/2015 TARİH 7104912 SAYILI YAZISI DYS ORTAMINDA VE MAİL ORTAMINDA İLÇE MİLLİ 

        EĞİTİM   MÜDÜRLÜKLRİNE GÖNDERİLMİŞTİR.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.