DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tekstilde İnovasyon Projesi Eğitimleri Başladı

Tekstilde İnovasyon Projesi Eğitimleri Başladı

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün "Tekstilde İnovasyon Projesi" GEKA 2021 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Ağustos döneminde teknik destek aldı.

 

Proje kapsamındaki tekstil ve moda tasarımı alanı ve döner sermaye işletmesi bulunan 5 meslek lisesinin ilgili alanlarından 50 öğretmen ve 50 öğrenci eğitimlere başladı.

 

Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde yapılan proje eğitimleri açılış programına İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürleri Mahmut Gürhan ve Yasin Temel, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yapıtğı konuşmasında "Mesleki eğitim alanında   öğretmenlerimizin mesleki çalışmalarına katkı sağlamak ve meslek lisesi öğrencilerimizi donanımlı bireyler haline getirmek için bütüncül olarak olaya bakıyoruz. Hem akademik çalışma anlamında hem de destekleyici projeler noktasında gayretlerimiz devam ediyor.

Amacımız ülkemizin iş gücü piyasasına ciddi bir katkı sağlamaktır.

 

GEKA'dan teknik destek almaya hak kazandığımız "Tekstilde İnovasyon" projesi için burada toplandık. Bununla beraber Tekstil ve Moda Tasarımı alanında Meslek Liselerimizin döner sermayelerini güçlendirmek, üretilen ürünlerinin niteliğini artırmak, piyasa koşullarına göre daha aranılan ürünlerin ortaya konmasını sağlamak birinci önceliğimizdir.

 

Tekstil'de İnavosyan projemizle toplam 50 öğretmen ve 50 öğrencimiz proje süresince İnovasyon, Satış Stratejileri, Markalaşma ile ilgili eğitimler alacaklar. Netice olarak ise; sahada bu eğitimlerin karşılığını alacağımıza inanıyoruz.

 

Eğitimlere başladığımız bu günde projemizi bugüne kadar geliştiren ve hazır hale getiren değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Denizli'de yapılan bu güzel işlerin atfedileceği kişiler değerli öğretmenlerimizdir" dedi.

 

Proje ile Tekstil ve Moda Tasarımı alanı bulunan meslek liselerinin döner sermaye işletmeleri aracılığıyla üretilen ürünlerinin, üretim organizasyonundaki inovasyonlarına, piyasada rekabet edebilir hale gelmelerine, yeni pazarlar bulmalarına ve katma değer yaratacak markalar haline gelmelerine katkı sağlanması hedefleniyor. Marka Oluşturma danışmanlığı ile de mesleki eğitim veren okullara ürün marka tescili kazandırma çalışmaları yapılacaktır.

 

Projede yer alan meslek liseleri:

-Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

- Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

- Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

- Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

- Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.