DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Ders Kitapları Sıralarda Öğrencileri Bekliyor

Ücretsiz Ders Kitapları Sıralarda Öğrencileri Bekliyor

Millî Eğitim Bakanlığınca 2003-2004 öğretim yılında başlanan Ücretsiz Ders Kitapları Projesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında da devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da öğrencilerin kitapları sıralarında hazır bekliyor.

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü Pamukkale, Merkezefendi, Serinhisar, Çivril ve Sarayköy olmak üzere 5 ayrı dağıtım noktasından il genelindeki okullara ders kitabı dağıtımını yapıyor.

Pamukkale Zahide Kaynak Dinçer Ortaokulunda Ücretsiz Ders Kitapları ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici; "2022-2023 eğitim-öğretim yılı hazırlıklarımız devam ediyor. Okullarımızı gezerek bu hazırlıkları yerinde görüyoruz.

Bakanlığımızca 2003-2004 yılında ilk defa dağıtılmaya başlanan ücretsiz ders kitapları geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da öğrencilerimize ücretsiz ulaştırılacak. İlimize gelen ücretsiz ders kitaplarını tüm okullarımıza dağıttık. Kitaplar yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizin sıralarının üzerinde hazır bir şekilde bekliyor olacak.

Bakanlığımız tarafından 1.605.000 ücretsiz ders kitabı ilimize gönderilmiş olup, ilimizde bulunan beş dağıtım noktasından kitaplar okullarımıza teslim ediliyor.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim yılının ilk gününde de 1.605.000 ücretsiz ders kitabı sınıflarda sıraların üzerinde eksiksiz olarak öğrencilerimizi bekliyor. Bu yıl 5 dağıtım noktasından kitap dağıtım işlemleri gerçekleştirildi.

İlk ders zilinin çaldığı gün bu kitapların sıralarda hazır olması öğrencilerimiz açısından son derece önemli. Bu hizmetin gerçekleştirilmesinde emeği geçen bakanlığımız yetkililerine ve müdürlüğümüzde dağıtımda görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Okullarda güzellikler oluşturmak hepimizin görevi. Öğrencilerimizi çok özledik. İlk ders zilinin çalması ile birlikte okullarımız yeniden öğrencilerle cıvıl cıvıl dolup taşacak. Yeni eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.