DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversite Tercih İşlemleri Danışmanlık Hizmeti Başladı

Üniversite Tercih İşlemleri Danışmanlık Hizmeti Başladı

 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 12. sınıf öğrencilerinin yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesine yönelik yapılan YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından bir üst öğrenim için tercih yapacak öğrencilerimize "Tercih Danışmanlık Masaları"nda rehberlik hizmeti verilmeye başlandı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da "Tercih Danışmanlık Masaları" oluşturuldu. Alanında uzman rehber öğretmenlerimizce sınavlara giren öğrencilere ve velilerine ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti verilecek.

 

-Yükseköğretime geçiş yapacak öğrencilerimiz için 19 ilçemizde 68 ayrı okul ve kurumda kurulacak tercih bürolarında,  rehber öğretmenlerimiz 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında öğrencilerimize tercih danışmanlığı yapacaklar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Öğrencilerimizin bir üst öğretim kurumları ile ilgili isabetli tercihler yapması ve gelecekleri için en doğru kararı vermeleri bizler için çok önemli. Bu tercih sürecinde de öğrencilerimizin uzman personelimiz tarafından danışmanlık desteğine sahip olabilmeleri amacıyla gerekli tüm tedbirleri alma gayretindeyiz. Bu süreci en iyi ve verimli şekilde yönetmek ayrıca; değerli öğrencilerimizin merkezi sınavlarda ortaya koydukları gayretin karşılığını alabilmeleri için tercih sürecinde de onların yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Tercih sürecinin öğrencilerimiz ve aileleri adına en hayırlı şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum" dedi.

 

Tercih Danışmanlık Merkezleri Listesi için Tıklayınız..

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.