DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

USTALIK TELAFİ PROGRAMI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ

USTALIK TELAFİ PROGRAMI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki eğitim merkezleri programı dâhilinde uygulamaya konulan Ustalık Telafi Eğitim Programı kapsamında; Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Özel Denipol Hastanesi Sağlık Hizmetleri ve Turizm Ticaret Limited Şirketi arasında "Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Eğitim Programı İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Özel Denipol Hastanesi Başhekimi Nevzat Uğur Kulalı katıldı.

İmzalanan protokol ile 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamındaki alanlarda mesleki eğitim ve istihdam süreçlerinin hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında "Talim Terbiye Kurulunun 32 sayılı kurul kararı ile mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında uygulanmak üzere 33 alan ve 183 dalda Ustalık Telafi Programları hazırlanarak uygulamaya konuldu. Bu programlardan hangi yılda mezun olduklarına bakılmaksızın tüm lise ve üniversite mezunları yararlanabilmektedir. Program süresi en fazla 27 hafta olup, eğitimin tamamı işletmelerde yapılmakta, eğitim süresince öğrencilerin sigorta primleri ile işletmelere asgari ücretin % 50'si kadar Devlet katkısı ödemesi yapılmaktadır.

Kursiyerler eğitimlerini tamamladıkları tarih itibari ile açılacak ilk ustalık beceri sınavına alınarak başarılı olanlara alanıyla ilgili Ustalık Belgesi ve talep etmeleri halinde Meslek Lisesi Diploması düzenlenecektir.

İlimizde sigortalı çalışan sayısı 100 (yüz) üzerinde olan  Özel Denipol Hastanesi  Sağlık Hizmetleri ve Turizm Ticaret Limited Şirketi ile Müdürlüğümüz arasında bu gün imzalanan İş Birliği Protokolleri ile Ustalık Telafi programı başlatılmış oldu. Protokole katılan Nevzat Uğur Kulalı Beye teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'nin konuşmasının ardından Özel Denipol Hastanesi Sağlık Hizmetleri ve Turizm Ticaret Limited Şirketi arasında protokol karşılıklı olarak imzalandı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.