DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüzme Şampiyonasında Altın ve Gümüş Madalya Öğrencilerimizin

Yüzme Şampiyonasında Altın ve Gümüş Madalya Öğrencilerimizin

Uluslararası Arena Aquamaster Yüzme Şampiyonasından Merkezefendi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Seyfi Diker Türkiye birincisi, yine aynı okuldan 7.sınıf öğrencisi Muammer Gecekuş Türkiye ikincisi olarak şampiyonada büyük bir başarıya imza attılar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yüzmede büyük başarı elde ederek ilimizin adını tüm Türkiye'ye başarıları ile duyuran şampiyon öğrencileri makamında ağırladı.

 

Ziyarete Şube Müdürü Mustafa Vural, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Müdürü Gülçin Yapar, altın madalyalı öğrencimiz Seyfi Diker ve annesi Hatice Diker,  gümüş madalyalı öğrencimiz Muammer Gecekuş ve annesi Necla Gecekuş ve Beden Eğitimi Öğretmeni Burhan Vayvada katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında "Yüzme sporunu her yaştan insana sevdirmek amacıyla düzenlenen yenilikçi bir şampiyonlar bütünü olan ve bu yıl Marmaris'te 10. Su düzenlenen Uluslararası Arena Aquamaster Yüzme Şampiyonasından öğrencilerimiz altın ve gümüş madalya ile dönerek bize çok büyük mutluluk yaşattılar. 1500 mt açık su yüzme şampiyonasında 11-13 yaş kategorisinde ve genel klasmanda katılan öğrencilerimiz Seyfi Dker ve Muammer Gecekuş tüm rakiplerini geride bırakarak birinciliği ve ikinciliği aldılar. İlimiz her alanda olduğu gibi eğitim ve spor alanında da ismini başarılarla duyurmaya devam ediyorum. İki öğrencimizin ileride daha büyük başarılara imza atacaklarına gönülden inanıyorum. Kendilerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Onların yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

 

Ziyaret sonunda Müdür Oğuz Türkiye birincisi ve ikincisi öğrencilerimize günün anısına hediye verdi.

 

10-05-201910-05-201910-05-201910-05-2019

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.