DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Diploma Telafi Eğitimi Programı Kapsamında İlk Diplomalar Verildi

Meslek Lisesi Diploma Telafi Eğitimi Programı Kapsamında İlk Diplomalar Verildi

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce 2020-2021 eğitim-öğretim yılından itibaren çerçeve öğretim programı hazırlanarak Meslek Lisesi diploma telafi eğitimi programı uygulanmaya başlandı.

 

Bu kapsamda İlimiz Merkezefendi Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinde  MEB diploma telafi programı dahilinde lise diploması ve ustalık belgesi olan kişilerin de başvuruları alınarak ön şartı sağlayan adaylar  Meslek Lisesi Diploması almaya hak kazandı.

 

Meslek Lisesi mezunu olma hakkı kazanan vatandaşlar diplomalarını İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici'den aldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleştirilen programa Şube Müdürü Mahmut Gürhan, Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Ali Baran, okul yöneticileri ve Meslek Lisesi Diploması almaya hak kazanan vatandaşlar katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Örgün eğitimde olduğu gibi yaygın eğitimde de günümüz şartları doğrultusunda eğitim programları bakanlığımızca güncel ve canlı tutulmaktadır. Bunun en güzel örneklerinden birisi de bugün gerçekleştirdiğimiz diploma törenidir. Bakanlığımızın diploma telafi programı dahilinde lise diploması ve ustalık belgesi olan vatandaşlarımız kurumumuza başvurarak doğrudan meslek lisesi diploması almaya hak kazandılar. Bu kapsamda 11 vatandaşımıza Meslek Lisesi Diploması veriyoruz.

 

Yine bakanlığımızın  ortaokul mezunu ve ustalık belgesi sahibi olan kişilere yönelik diploma telafi programı kapsamında 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 176 kişi Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezimizde iki yıl sürecek olan Diploma Telafi Programına başladı. Bu eğitim öğretim yılı sonunda başarı gösterenler meslek lisesi diploması almaya hak kazanarak Meslek Lisesi Diplomalarını alacaklar" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasının ardından diploma almaya hak kazanan vatandaşlara Meslek Lisesi Diplomalarını verdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan son düzenlemelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren mesleki eğitim merkezlerine kayıt olan tüm çırak öğrenciler,  eğitim sürelerinin sonunda başarılı olmaları halinde Ustalık Belgesi ile Meslek Lisesi Diploması almaya hak kazanacaklar. Bu yeni sistemin ilk mezunları da 2023 yılı Haziran ayı itibariyle diplomalarını alacaklar.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.